Getty Images/Christof Koepsel

08.12.2019 | 16.20 > 16:24

Hoakin het - trikom ispisao istoriju Primere

Betis je upisao šestu pobedu u sezoni, pošto je pred svojim navijačima savladao Atletik Bilbao rezultatom 3:2.

Joaquin

Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Stadion Benito Viljamarin bio je pozornica stvaranja istorije u kojoj je centralna figura bio Hoakin, koji je sa 38 godina i 140 dana postao najstariji fudbaler koji je postigao het - trik u La Ligi.

Vremešnom Špancu za taj poduhvat bilo je potrebno svega 20 minuta.

Prvo mu je nakon nepunih 100 sekundi igre asistirao Emerson, zatim ga je u 11. minutu proigrao Aleks Moreno, da bi Hoakin kompletirao het-trik u 20. minutu na dodavanje Lorena Morona.

Nadu gostima iz Baskije vratio je Injaki Vilijams, koji je bio precizan sa bele tačke u samoj završnici prvog dela igre.

U nastavku, Bilbao je uspeo da postigne još jedna gol preko Jurija Beriše, ali do kraja utakmice promene rezultata nije bilo.

Betis je ovim trijumfom došao do 22 boda i 11. mesta na tabeli, dok je Bilbao pao na šestu poziciju.

U nastavku nedeljnog programa Valjadolid i Real Sosijedad odigrali su meč bez golova.

Valjadolid je tako vezao dva remija i sada na 13. mestu ima 19 bodova, Sosijedad je na četvrtom mestu sa 27 bodova.