Getty Images/Stuart Franklin

08.12.2019 | 20.29 > 20:31

Leganes vodio 3:0, pa strepeo za trijumf

Fudbaleri Leganesa savladali su na svom terenu Seltu u 16. kolu La Lige sa 3:2 i došli do tek druge pobede u sezoni.

Navijači Leganesa

Sport Klub Printscreen

Sastav iz predgrađa Madrida je na poslednjih 5 utakmica osvojio samo jedan bod, ali je odlično otvorio susret sa Seltom pošto je Oskar već u 15. minutu pogodio mrežu gostiju.

Isti igrač je u završnici prvog poluvremena iskoristio asistenciju En Nesirija i svojim drugim golom na meču doneo Leganesu opipljivu prednost uoči nastavka.

Izgledalo je da je pitanje pobednika odlučeno u 55. minutu, kad se u strelce upisao Kevin Rodriges, međutim, gosti su sa dva pogotka uneli dramu u meč.

Najpre je Nestor Arauho smanjio rezultat u 64. minutu, da bi Aspas u 81. minutu pogodio za 3:2.

Gosti iz Galicije, ipak, nisu imali snage da izbegnu poraz. Tome je doprineo i igrač manje od 71. minuta i isključenja Fernandesa.

Leganes je, pored trijumfa, ostao ispod crte sa svega 9 bodova, a Selta je takođe u opasnoj zoni sa 13 poena.