Hoselu doneo bod Alavesu u Vitoriji

Primera 13. dec 201923:15 > 23:30
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Na otvaranju 17. kola La Lige u Vitoriji sastali su se Alaves i Leganes. Na kraju nije bilo pobednika jer je meč završen 1:1.

Leganes je otišao u Baskiju sa namerom da izvuče makar neki bod, koji bi mu mnogo značio u grčevitoj borbi za opstanak. Nije ni Alaves u puno boljoj poziciji iako ima devet bodova više, ali svakako da su protiv ovakvih protivnika tri boda imperativ. Ipak, gosti su poveli i to u smiraj prvog poluvremena. Strelac gola za Leganes u 41. minutu bio je danski napadač Martin Brejtvejt.

Očekivano, usledila je ofanziva Alavesa u drugih 45 minuta. Međutim, nisu nalazili put do gola. A onda je u 81. minutu iskusni Hoselu poravnao na 1:1. Do kraja nije bilo golova mada je bilo šansi, ali ostalo je nerešeno.

Alaves je 15. na tabeli sa 19 bodova, ima šest više od prvog ispod crte Selte. Leganes je 19. sa 10 bodova.