Nova pobeda Hetafea, remi Selte i Majorke

Primera 15. dec 201913:55 > 13:57
Denis Doyle/Getty Images

Prvi nedeljni meč 17. kola Primere doneo nam je pobedu Hetafea protiv Valjadolida. Usedio je remi Selte i Majorke.

Fudbaleri Hetafea upisali su u nedelju na svom terenu osmu pobedu u sezoni, a treću vezanu, savladavši Valjadolid 2:0.

Hetafeu je ova pobeda donela četvrto mesto na tabeli, a Valjadolid je pao na 15. poziciju.

Hetafe je poveo u 36. minutu prvim golom u sezoni Marka Kukurelje.

Konačan rezultat postavio je rezervista Anhel u 82. minutu.

Hetafe je vezao pet mečeva sa postignutim golom, a njihov nedeljni rival na isto toliko mečeva nije tresao mrežu rivala. U pobedničkom timu Nemanja Maksimović odigrao je svih 90 minuta.

Selta i Majorka odigrale su nerešeno u nedelju u meču 17. kola Primere.

Selta je u nedelju na svom terenu dočekala Majorku, a mrč jr završen bez pobednika 2:2.

Majorka ostaje na 17, a Selta na 18. mestu na tabeli.

Dva puta je Selta vodila u ovom meču – prvo preko Rafinje (20. minut), a zatim i preko Aspasa koji je u 49. minutu sigurno izveo penal.

Gosti su oba puta uspeli da uzvrate. Sevilja je u 33. minutu bio precizan sa bele tačke, a Majorka je bod izborila u 83. minutu pogotkom Budimira do koga su gosti došli sa igračem manje jer je Railo isključen u 78. minutu zbog drugog žutog kartona.