15.12.2019 | 20.33

Viljareal slavio u Sevilji posle sedam godina

Fudbaleri Viljareali prvi put posle 2012. pobedili su Sevilju na stadionu 'Ramon Sančez Pishuan', pošto su u meču 17. kola slavili sa 2:1.

Viljareal je vrlo rano došao do vođstva. Već u 13. munutu precizan je bio Albiol i to posle kornera.

Imali su inicijativu domaći u nastavku, opsedali su gol rivala, ali nisu mogli do izjednačenja do kraja poluvremena.

Ipak, u drugom se Sevilji isplatio napadački stil igre. U 61. minutu Regilon je uspolio Munira, koji je uspešno matorao golmana Serhija Senka.

Činilo se da će do kraja meča domaći uspeti da dođu i do preokreta. Ipak, usledio je novi šok 13 minuta kasnije. Gomez je sjajno proigrao Ekambija, koji je u igru ušao nešto ranije, za pobedu Viljareala 2:1.

Sva tri boda Viljareal je osvojio posle niza od šest utakmica u kojima nije znao za pobedu.

Sevilja je u domaćem prvenstvu poražena prvi put još od početka oktobra, kada je izgubila od Barselone.

Na tabeli Sevilja je i dalje treća sa 31 bodom, dok je Viljaral 13. sa 22.