Catherine Ivill/Getty Images

22.12.2019 | 22.54

Bilbao preživeo Bernabeu, Jović zamalo heroj

Madridski Real je drugi put zaredom i drugi put u ovoj nedelji odigrao meč bez golova. U 18. kola La Lige, remizirao je Atletik Bilbaom na svom terenu 0:0.

Luka Jović

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Iako nije bilo golova, u Madridu je viđen sjajan meč. U prvom poluvremenu briljirao je Unai Simon, golman gostiju, koji je imao nekoliko sjajnih odbrana.

Odbranio je šuteve Krosa, Benzeme, Vinisijusa. Gostima je poništen pogodak Kenana Kodra u 43. minutu zbog ofsajda.

Real je i u nastavku imao dobre prilike, Načo je u 59. minutu pogodio prečku nakon šuta glavom.

Luka Jović je dobio priliku sa klupe i umalo bio heroj Madriđana, ali je njegov šut glavom četiri minuta pre kraja meča zaustavila stativa.

Zanimljivo da je na celoj utakmici pokazan samo jedan karton, a dobio ga je Serhio Ramos u 87. minutu.

Nakon ovog remija, Real ima dva boda manje od najvećeg rivala Barselone, dok je Bilbao na sedmom mestu.