Majstorije Krosa i Modrića, Real u finalu Superkupa

Primera 8. jan 202021:20 > 21:21
Francois Nel, Getty Images Sport

Real Madrid je u prvom polufinalnom duelu Superkupa Španije savladao Valensiju sa 3:1.

Bio je ovo prvi meč u novom formatu Superkupa, koji se od ove godine igrao kao turnir u Saudijskoj Arabiji.

Na stadionu Kralj Abdulah u Džedi, Real je stigao do prednosti u 15. minutu nesvakidašnjim golom Tonija Krosa.

Nemac je prevario golmana Slepih miševa Domeneka i postigao direktan gol iz kornera.

Šest minuta pre kraja poluvremena, Kraljevski klub je udvostručio prednost zahvaljujući Isku. Vezista Reala je praktično sa mesta sa kog se izvodi penal preciznim volej-udarcem savladao golmana Valensije za 2:0.

U 65. minutu, Real je praktično rešio duel, a zasluge ide dvojcu Jović – Modrić. Mlađi Luka je na oko 20 metara od gola uposlio iskusnog vezistu, a ovaj potpuno nadmudrio odbranu protivnika i majstorski plasirao loptu u mrežu.

Jović je inače bio u startnoj postavi Reala, a sedam minuta pre kraja zamenio ga je Marijano.

U poslednjem minutu, Pareho je sa bele tačke uspeo samo da ublaži poraz Valensije, prethodno je Serhio Ramos igrao rukom.

Real će se za trofej boriti protiv pobednika drugog polufnalnog duela između Barselone i Atletika, koji se igra u četvrtak.