SK

17.01.2020 | 23.30 > 23:32

Hetafe "zgazio" Leganes na Butarkeu za poluvreme

CD Leganes

Fudbaleri Hetafea pobedili su sa 3:0 kao gosti ekipu Leganesa u prvom meču 20. kola španske Primere i tako prekinuli neuspešni niz od dva poraza i izbili na peto mesto tabele.

Getafe

Denis Doyle/Getty Images

Hetafe je otvorio silno i poveo u 12. minutu preko Leandra Kabrere. Već u 21. minutu prednost je duplirana kada je gol postigao Kamerunac Alan Niom, a asistent mu je bio defanzivac Kuku.

Kada je u 33. minutu Haime Mata pogodio na asistenciju Horhea Moline za 3:0 meč je bio praktično gotov. Do kraja susreta je Leganes ostao sa desetoricom na terenu pošto je zbog agesivnog ponašanja i guranja isključen Peres.

Vezista srpske reprezentacije Nemanja Maksimović je odigrao čitav meč za pobedinčku ekipu.

Hetafe je trenutno peti sa 33 boda, dva manje (uz meč više) od Sevilje, koja je na mestu koje vodi u Ligu šampiona. U narednom kolu tim iz madridskog predgrađa igraće protiv Betisda na domaćem terenu.

Leganes nastavlja sa lošim igrama – pretposlednji su sa 14 bodova, a u sledećoj rundi igraće protiv Atletika u Madridu.

Poslednjih dana glavna vest u svetu španskog fudbala je promena na klupi šampiona Barselone – lepe reči o Ernestu Valverdeu imao je i najbolji igrač Katalonaca Lionel Mesi.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske Primere.