SK

19.01.2020 | 14.15 > 14:18

Budimirov šou, Majorka "razbila" Valensiju

Valencia CF

Fudbaleri Majorke ubedljivo su slavili u prvom meču nedeljnog programa 20. kola La Lige, pošto su na domaćem terenu rezultatom 4:1 bili bolji od Valensije.

Ante Budimir

Alex Caparros/Getty Images

Domaćin je poveo već u sedmom minutu preko Railja, a potom je pitanje pobednika praktično rešio hrvatski napadač Ante Budimir – bivši napadač Sent Paulija i Krotonea tresao je mrežu u 22. i 41. minutu za velikih 3:0.

Kada je u drugom poluvremenu Pareho dobio drugi žuti karton u 51. minutu situacija je postala još turobnija za goste na ovom meču.

Na 4:0 povisio je Rodriges u 79. minutu, a Budimir je bio asistent, a konačnih 4:1 postavio je utešnim pogotkom Feran Tores u 82. minutu.

Ostrvljani su na taj način prekinuli niz od dva poraza i sada su na 17. mestu, prvom iznad zone ispadanja. Valensiju je poraz koštao pada na tabeli i sada su sedmi sa 31 bodom, koliko ima i šestoplasirani Real Sosijedad. U narednom kolu „Šišmiši“ dočekuju Barselonu, dok Majorka gostuje Sosijedadu.

U subotu je Real savladao Sevilju, a fantastičnu asistenciju zabeležio je srpski napadač Luka Jović.