Espanjol sa desetoricom potopio "Žutu podmornicu"

Espanjol je u duelu 20. kola La Lige savladao Viljareal u gostima sa 2:1.

Villarreal CF

Richard Heathcote/Getty Images

Gosti iz Katalonije poveli su pogotkom Davida Lopeza glavom u petom minutu meča.

Ni drugo poluvreme nije počelo dobro za domaći tim, pošto je Raul De Tomas nakon centaršuta Kaljerija postigao drugi gol za Espanjol, takođe glavom.

Viljarealu se ipak ukazala nada kada je Havi Loptez pola sata pre kraja meča isključen zbog drugog žutog kartona, i to nakon što igrao rukom u svom šesnaestercu i skrivio penal.

Precizan sa 11 metara bio je iskusni Santi Kasorla, međutim domaći uprkos brojčanoj prednosti do kraja meča nisu uspeli da stignu do izjednačenja.

Espanjolu je ovo tek treća pobeda u sezoni i trenutno su na deobi poslednjeg mesta sa Leganesom.