SK

19.01.2020 | 20.31 > 20:33

Podela bodova na San Mamesu

U utakmici 20. kola španske La Lige u sjajnom meču na San Mamesu Atletik Bilbao i Selta odigrali su nerešeno 1:1.

Raul Garsija

Getty Images Sport, Juan Manuel Serrano Arce

Iako je domaćin bio bolji rival i stvarao šanse, gosti su došli do prednosti. Igrao se 56. minut kada je Rafinja iskoristio asistenciju Aspasa i preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Jaga Ererina. To je bio drugi pogodak za pozajmljenog vezistu Barselone ove sezone.

Domaći fudbaleri su nakon primljenog gola zaigrali još agresivnije i to im je donelo izjednačenje u 77. minutu. Raul Garsija je bio precizan sa 11 metara, što mu je šesti pogodak u La Ligi ove sezone.

Baskijski tim ostao je na osmom mestu sa 30 bodova, pet manje od trećeg Atletika i četvrte Sevilje. Selta je i dalje u zoni ispadanja sa 16 bodova, dva manje od Majorke koja je prva iznad crte.