Mesi doneo pobedu Setijenu na debiju u Barseloni

Primera 19. jan 202022:46 > 22:52
Maja Hitij/Getty Images

Kike Setijen debitova je na klupi Barselone pobedom. Dobrodošlisu mu je golom za tri boda poželeo Lionel Mesi.

U poslednjem meču 20. kola Primere fudbaleri Barselone slavili su protiv Granade 1:0.

Više od 80 odsto poseda lopte, 500 pasova i sve to u prvom poluvremenu nije bilo dovoljno Barseloni da postigne gol. Najbolju šansu za Barselonu u prvom delu meča imao je u 45. minutu Lionel Mesi nakon dodavanja Đordija Albe, ali je lopta otišla pored gola.

Imala je Barselona nekoliko prilika da ranije dođe do gola, ali odličan je među svojim stativama bio Rui Silva.

Sve se u igri Granade srušilo nakon 69. minuta kada je Herman Sančez dobio žuti karton i ostavio tim sa igračem manje.

Barselona do pogotka dolazi u 76. minutu. Arsturo Vidal je imao priliku da šutira, ali je na vreme uočio Mesija i dodao loptu. Argentinac je odlično primio loptu i precizno je poslao u gol.

Barselona se nakon 13. pobede u sezoni vratila na prvo mesto na tabeli iako ima isti broj bodova kao i Real Madrid, ali ima bolju gol razliku. Granada ostaje na desetom mestu sa 27 bodova.

U narednom kolu Barselona će u goste Valensiji dok će Granada putovati na noge Sevilji.