21.01.2020 | 23.05 > 23:08

KK: Sevilja bez problema, Brašanac režirao preokret

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u osminu finala Kupa kralja pobedom nad Levanteom sa 3:1 na domaćem terenu.

Lucas Ocampos

Aitor Alcalde/Getty Images

Andalužani su pobedu na stadionu „Ramon Sančes Pishuan“ obezbedili u drugom poluvremenu, pošto su se gosti iz Valensije dobro držali u prvih 45 minuta.

Sevilja je povela u 13. minutu golom Fernanda, na asistenciju Lukasa Okampos, dok je Oskar Duarte doneo izjednačenje Levanteu po isteku pola sata igre. Okampos se i sâm upisao u strelce u prvom minutu drugog perioda, a konačan rezultat postavio je Oliver Tores pred poslednjih desetak minuta utakmice.

Srpski fudbaler Nemanja Gudelj ušao je u 73. minutu u igru za Sevilju, dok je Nemanja Radoja na drugoj strani odigrao celu utakmicu.

Osasuna je posle velikog preokreta eliminisala Rekreativo u Uelvi rezultatom 3:2 posle produžetaka. Pred oko 5.000 gledalaca na stadionu „Nuevo Kolombino“ domaći tim je posle prvog poluvremena vodio 2:0 zahvaljujući pogotku Horhea Morsila i autogolu Fakunda Ronkalje. Preokret Osasune je započeo srpski fudbaler Darko Brašanac golom u 76. minutu,desetak minuta pošto je ušao u igru, da bi samo sedam minuta kasnije Ezekijel Avila omogućio da utakmica uđe u produžetke. Pobedonosni gol za goste postigao je u 111. minutu utakmice Injigo Peres.

Saragosa je takođe prošla dalje pobedom nad Majorkom 3:1, ali je imala znatno lakši posao, pošto je trijumf obezbedila postigavši tri gola za manje od pola sata. Strelci su od 48. do 75. minuta redom bili Aleks Blanko, Havi Puado i Migel Linares, da bi poraz gostiju ublažio Febas pet minuta pre kraja regularnog dela susreta.

Aleksandar Sedlar odigrao je svih 90 minuta za Majorku i zaradio je javnu opomenu, dok je Makedonac Aleksandar Trajkovski bio u gostujućem timu do 59. minuta.