Alex Caparros/Getty Images

22.01.2020 | 20.53 > 21:02

Kup kralja: Grizman pokvario žurku na Ibici

FC Barcelona

Posle mnogo mučenja i preokreta Barselona je obezbedila prolaz u osminu finala Kupa kralja, pošto je na Ibici slavila protiv istoimenog kluba 2:1.

Antoine Griezmann

David Ramos, Getty Images

Junak katalonskog giganta bio je Antoan Grizman. Francuz jedan od retkih standardnih prvotimaca koji su igrali ovaj meč, postigao je oba gola, od čega pobedonosni u petom minutu nadoknade. Poveli su domaći u devetom minutu preko Kabaljea. Morao je Kike Setjen da reaguje i da ubaci nekog od iskusnijih igrač, pa je u 59. minutu uveo Đordija Albu. Grizman je u 72. minutu doneo izjednačenje posle fenomenalne lopte koje mu je u prostor uputio Frenki de Jong.

Kada se očekivalo da meč uđe u produžetak, pošto se ove sezone igra samo jedna utakmica do polufinala, Barsa je izvela brzu kontru, Alba je poput de Jonga, uposlio Grizmana, koji je rutinski matirao domaćeg golmana i odveo vicešampiona među 16 najboljih.

Za razliku od Barselone Atletik Bilbao na gostovanju Elćeu nije uspeo da izbegne produžetke, pošto je posle 90 minuta bilo 1:1. Na kraju je odluka pala posle penala, a gosti su prošli posle sedam serija i pet pogođenih penala, naspram samo četiri Elćea.