Dave Thompson/Getty Images

22.01.2020 | 22.56

Kup kralja: Real, Valensija, Viljareal u osmini finala

Nakon Barselone i Atletik Bilbaa, u sredu su plasman u osminu finala Kupa kralja, obezbedili, između ostalih i Real Madrid i aktuelni branilac trofeja Valensija.

Real Madrid, Karim Benzema

Angel Martinez/Getty Images

Real je na gostovanju Unionistasu iz Salamanke sa 3:1. Madriđani su poveli pogotkom Gereta Bejla, Gereta Bejla u 18. minutu, ali je domaći tim izjednačio u 57. preko Alvara Romera.

U 62. je Huan Gongora postigao autogol i omogućio Realu da ponovo povede, a pobedu gostiju, za koje je od 75. minuta igrao Luka Jović, potvrdio je Braim Dijaz u poslednjem minutu.

Valensiji je pogodak Maksija Gomeza u 15. minutu bio dovoljan za pobedu nad Logronesom, Viljareal je sa 3:0 eliminisao Đironu.

Real Sosijedad je u duelu dva prvoligaša savladao Espanjol 2:0. Tenerife je nakon preokreta dobio Valjadolid 2:1.

Granada je nakon produžetka bila bolja od Badalone 3:1.