Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

23.01.2020 | 23.49 > 23:58

Kup kralja: Ispali Atletiko, Betis, Selta, Eibar...

Seča favorita u Kupu kralja. Madridski Atletiko, Betis, Eibar i Selta eliminisani su od niželigaša i na taj način je upotpunjena šesnaestina finala.

Diego Simeone, Atletico Madrid, Atletiko Madrid

Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Jorgandžije su ispale od Leonese pošto su poraženi posle produžetka 2:1. Jorgandžije su povele u gostima u 62. minutu preko Koree. Međutim, četvrtoligaš je u 83. minutu uspeo da dođe do izjednačenja preko Kastanede. To je bilo dovoljno za produžetke, a Serhio Benito je u 108. minutu presudio favorizovanim gostima.

Takođe posle produžetaka i rezultatom 2:1 eliminisana je Selta od drugoligaša Mirandesa. Betis je protiv Rajo Valjekana u gostima izdržao do penala. Posle 90 minuta bilo je 1:1, a Betis je golom Lorena u 97. minutu zakoračio blizu osmine finala. Međutim, Martin je u 118. minutu doneo izjednačenje i penale, a tragičar je bio Hoakin, koji je promašio prvi penal. Domaćin je pogodio sva četiri penala, a za Betis je i Teljo promašio, u četvrtoj seriji.

Eibar je ispao posle 90 minuta od četvrtoligaša Badahosa, pošto je poražen 3:1. Jedini klub iz elite koji je u četvrtak preživeo gostovanje niželigašu je Leganes, koji je minimalnim rezultatom, golom Silve u 44. minutu, savladao u četvrtoligaša Ebro.