Setijen: Mnogo pasova bez ikakvog smisla…

Primera 25. jan 202019:11 > 19:13
Alex Caparros, Getty Images

Trener Barselone Kike Setijen izjavio je, posle prvog poraza na klupi Katalonaca, da za loše izdanje svog tima nema adekvatno objašnjenje.

Barsa je izgubila od Valensije na Mestalji, u 21. kolu La Lige, rezultatom 2:0. Alba je postigao autogol u 48. minutu, da bi Maksi Gomes potvrdio trijumf domaćih u 77.

Poraz gostiju je mogao da bude i ubedljiviji da su Slepi miševi iskoristili jedanaesterac u prvom poluvremenu, a Setijen nije uspeo da pronađe prave reči za izuzetno bledu partiju svog tima.

Jednostavno neke stvari ne mogu da objasnim. Moramo da prihvatimo realnost, iako nam se ona ne dopada. Nadirgali su nas„, rekao je 61-godšnji strateg.

Šampion Španije je ponovo dominirao u posedu, na čemu Setijen insistira, imao je 74% odsto vremena loptu u svojim nogama, ali bez izgledne šanse.

Imali smo mnogo pasova koji nisu imali smisao i poentu. Moramo da popravimo mnoge stvari. Uopšte nismo igrali dobro. Igrači mogu da razumeju šta treba da rade, kad im se nacrta na tabli, ali na terenu je nešto drugo. Svojom igrom smo pomogli Valensiji„, zaključio je Španac.

Barselona ostaje lider šampionata sa 43 boda, koliko ima i Real, ali uz meč više u odnosu na najvećeg rivala.

U sledećoj rundi, drugog februara, Blaugrana čeka Levante.