Dave Thompson/Getty Images

25.01.2020 | 20.27

Vijareal golom u 89. minutu do pobede u Vitoriji

Viljareal je pogotkom Fernanda Ninja u 89. minutu stigao do pobede u gostima protiv Alavesa.

Villarreal CF

Richard Heathcote/Getty Images

Gosti su poveli preko iskusnog Karlosa Bake u desetom minutu, nakon ubačene lopte Moija Gomeza sa leve strane.

Deset minuta pre kraja, izjednačenje Alavesu doneo je Hoselu, svojim osmim pogotkom u sezoni.

Asistent je bio Lukas Perez, zanimljivo je da su njih dvojice učestvovali u 19 od ukupno 22 golova Alavesa ove sezone.

Ipak, u samom finišu meča Viljareal stiže do trijumfa, Trigeros je odlično uposlio Ninja, a ovaj snažnim udarcem savladao  golmana Alavesa, Pačeka.

Mladom Ninju ovo je bio debi u dresu "Žutih", koji su zabeležili treću uzastopnu pobedu u gostima.

Viljareal se ovim trijumfom popeo na sedmo mesto na tabeli.