Betis dva puta vodio, na kraju ih srušio Lengle

Primera 9. feb 202022:49 > 22:55
Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Barselone slavili su na gostovanju Betisu u poslednjem meču 23. kola Primere rezultatom 3:2 nakon niza preokreta i u dva crvena kartona viđena u finišu meča.

Barselona je slavila na gostovanju Betisu rezultatom 3:2 i tako zadržala priključak sa Realom u borbi za titulu. Tim iz Madrida ostaje na svega tri boda prednosti.

Dva puta je Betis vodio tokom prvog poluvremena. Nakon samo šest minuta Serhio Kanales je bio precizan sa bele tačke nakon što je prethodno Lengle igrao rukom u kaznenom prostoru.

Radost domaćih trajala je samo tri minuta kada Barselona dolazi do izjednačenja. Lionel Mesi pronašao je Frenkija de Jonga koji šalje loptu u mrežu za 1:1.

Nabil Fekir doneo je u 26. minutu novo vođstvo domaćinu. Sjajno je povukao loptu Fekri, izgradio poziciju i odlično šutnuo sa leve strane za 2:1.

Ovoga puta se na odgovor Barselone čekalo malo duže, ali je ponovo kreator gola bio Mesi koji upisuje drugu asistenciju, a gol postiže Serhio Buskets. Igrao se treći minut nadoknade u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu je dva puta pokušavao Mesi sam da zatrese mrežu, ali nije bilo promene rezultata sve do 72. minuta kada Barselona dolazi do vođstva.

I još jednom je Mesi bio asistent, a ovoga puta je egzekutor bio Klemen Lengle. Mesi je odlično izveo slobodan udarac, a Lengle je bio najviši u skoku i precizno je glavom poslao loptu u mrežu.

Ušlo se u veoma nervoznu završnicu pa je prvo u 77. minutu pocrveneo Fekir koji je u razmaku manjem od minut dobio dva žuta kartona, da bi i Barselona ostala sa desetoricom na terenu dva minuta kasnije nakon što je drugi žuti karton pokazan Lengleu.

Propustio je sudija u nadoknadi vremena da pokaže na belu tačku i dosudi penal Barseloni nakon faula nad Mesijem, pa do kraja nije bilo promene rezultata i gosti upisuju tri boda na Benito Viljamarin stadionu.

Barselonu u narednom kolu očekuje još jedan izazov jer na Nou Kamp dolazi Hetafe. Betis će u goste Leganesu, a u taj duel ući će sa 13. pozicije na tabeli.