13.02.2020 | 00.00 > 00:02

Kup Kralja: Bilbao napadao i stekao minimalac

Fudbaleri Atletik Bilbaoa slavili su na domaćem terenu rezultatom 1:0 protiv Granade u prvom meču polufinala španskog Kupa Kralja.

Juan Manuel Serrano Arce, Getty Images Sport

Jedini gol na stadionu “San Mames“ viđen je u 42. minutu kada je Iker Munijain bio najbrži i naleteo na centaršut Injakija Vilijamsa koji je sprintom probio po levoj strani.

Baskijci su dominirali, imali mnogo više loptu u svom posedu i uputili čak 22 šuta ka golu gostiju, ali je golman Silva samo jednom savladan, pa Atletik na revanš nosi samo minimalnu prednost.

Revanš-meč na programu je petog marta, kada će domaćin biti Granada.

U drugom polufinalnom dvomeču sastaju se Real Sosijedad i drugoligaš Mirandes, koji je do sada eliminisao Seltu, Sevilju i Viljareal.