13.02.2020 | 23.06

Kup kralja: Odegor doneo prednost Sosijedadu

Real Sociedad

U prvom meču polufinala Kupa kralja Real Sosijedad savladao je drugoligaša Mirandes 2:1.

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Senzacionalni Mirandes pokazao je i u ovoj fazi da ume da bude prilično nezgodan. Posle silovitog starta domaćina i gola Ojarzabala iz penala u devetom minutu, drugoligaš nije gubio glavu, već je u 39. minutu preko Ajasa došao do izjednačenja.

Ipak, samo tri minuta kasnije, posle pravog karambola u šesnaestercu gostiju Norvežanin Odegor postigao je gol i ponovo doneo prednost Baskijcima. Očekivala se ofanziva u drugom poluvremenu domaćih, kako bi povećali kapital, ali lako je Mirandes mogao do pozitivnijeg rezultata. Na kraju, minimalna pobeda Sosijedada, rezultat sa kojim oba tima mogu da budu zadovoljna.

Revanš u predgrađu Burgosa na programu je 4. marta.