Selta slavi Aspasa, stigla do tri boda i pored crvenog

Primera 22. feb 202014:45 > 14:51
Octavio Passos/Getty Images

Selta je u prvom subotnjem meču u ovkiru 25. La Lige savladala ekipu Leganesa 1:0.

U prvom poluvremenu nije bilo većih prilika, a jedini momenat vredan pomena je bio crveni karton u 21. minutu. Isključenje je zaradio fudbaler Selte Filip Bradarić.

Brojno stanje na terenu je umalo bilo izjednačeno jer je u 59. minutu Oskar najpre dobio crveni karton, ali je sudija Hoze Luis Munuera Montero poništio tu odluku kada je proverio tu situaciju na VAR monitoru.

Nekoliko minuta kasnije je Iago Aspas postigao jedini gol na meču. On je zakačio loptu na centaršut Lukasa Olase za vođstvo 1:0.

Do kraja meča Leganes je imao mnogo veći posed lopte ali se ekipa iz Viga dobro branila i zadržala tri boda.

Trijumfom Selta opet izlazi iz opasne zone, ima 24 boda dok Majorka, koja je prva ispod crte ima 22.