22.02.2020 | 18.01 > 18:03

Mesi sâm srušio Eibar

Fudbaleri Barselone ubedljivo su savladali Eibar rezultatom 5:0 u okviru 25. kola La Lige i na taj način pretekli Real po broju postignutih golova u istoriji španskog prvenstva, i sada ima jedan pogodak više od Madriđana.

Lionel Messi

Alex Caparros/Getty Images

Junak trijumfa katalonskog kluba pred oko 67.000 navijača na stadionu „Kamp Nou“ bio je Lionel Mesi, koji je postigao tri gola za 27 minuta u prvom poluvremenu, a potom je u finišu susreta postigao još jedan gol. Konačan rezultat postavio je Artur, a po jednu asistenciju upisali su Ivan Rakitić i Arturo Vidal. Mesi sada ima 18 golova na čelu liste strelaca La Lige.

Sam početak utakmice protekao je u znaku gostiju, koji su i zatresli mrežu Barselone, ali je gol poništen zbog ofsajda. Mesi je prvi gol postigao u 14. minutu, posle asistencije Rakitića i solo akcije, a Marko Dmitrović je bio nemoćan na golu Eibara. Nedugo zatim, Vidal je propustio odličnu šansu, ali je u 37. minutu asistirao Mesiju za 2:0. Argentinac je het-trik kompletirao samo tri minuta kasnije, koji je odbijenu loptu poslao u mrežu, a do kraja poluvremena su prilike da povise prednost Barselone imali Antoan Grizman i Serhio Buskets, ali je Dmitrović odlično reagovao.

Domaći tim je u istom ritmu nastavio i u nastavku, ali je imao manje šansi nego u prvih 45 minuta. Pre Mesijevog četvrtog gola Klemon Lengle je zatresao mrežu Eibara, ali je gol poništen zbog ofsajda, isto kao i nekoliko minuta kasnije, kada je Vidal savladao srpskog golmana. Mesi se po četvrti put upisao u strelce u 88. minutu, a samo minut kasnije Artur je postavio konačnih 5:0.

Sport Klub Youtube

Dmitrović je proveo svih 90 minuta na golu Eibara.

Sam početak utakmice obeležio je protest navijača protiv predsednika kluba Đordija Marije Bartomeua zviždanjem i mahanjem belim maramicama. Oni su na taj način od njega tražili ostavku, a očekuje se da će Bartomeu sledećeg četvrtka raspisati izbore.

Barselona je zahvaljujući tom trijumfu barem na nekoliko sati pretekla Real na čelu tabele i sada ima dva boda više od ‚kraljevskog kluba‘. Eibar je na 17. poziciji sa 24 boda.