Morales golčinom šokirao Real, Barsa je prva!

Primera 22. feb 202021:49 > 21:50
Getty Images/Eric Alonso

Fudbaleri Real Madrida izgubili su od Levantea u gostima 1:0 (0:0) u 25. kolu La Lige. Odlučujući gol dao je Morales, a Benzema i Azar pri rezultatu 0:0 propustili su velike šanse za kraljevski klub.

Real je bio nadmoćan u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da probije bedem gostiju. Odličnu šansu imao je Benzema u 11. minutu na asistenciju Iska, ali je Francuz pokazao da nije u formi i šutirao je pravo u golmana Fernandesa.

Šest minuta kasnije baš je Fernandes pogrešio posle kornera, Kazemiro je pokušao na prazan gol, ali nije bio precizan.

U završnici poluvremena videli smo opsadu gola gostiju, izvrstan udarac Modrića sa distance, ali nije bilo puta do gola uprkos čak 12 udaraca ka golu Levantea. Sa druge strane, domaćin nije ni pripretio.

Intenzitet Realove inicijative jenjavao je kako smo se bližili sredini drugog poluvremena, a za razliku od prvog poluvremena, Levante je nekoliko puta zapretio iz kontre, i to prilično ozbiljno, ali uvek je nedostajalo završno dodavanje ili udarac.

Tako je bilo sve do 79. minuta, kada je posle dubinske lopte Vukčevića Hose Morales izbegao ofsajd zamku, a onda fantastičnim udarcem iz prve iskosa sa leve strane postigao gol. Izvrstan šut, mada uz ne baš agilnu golmana Kurtoe.

Bili su u neverici igrači Reala, koji su u 83. minutu imali dobru šansu posle prodora Vinisijusa, ali Benzemin udarac iz blizine izblokiran je u poslednjem trenutku.

Nemanja Radoja zbog povrede nije bio u sastavu Levantea, kao ni Luka Jović za kraljevski klub.

Real ima 53 boda i sada je drugi na tabeli iza Barselone koja ima 55, dok je Levante 10. sa 32.