Venecuelanci vodili Granadu do lake pobede

Primera 23. feb 202014:14 > 14:18
Denis Doyle/Getty Images

U prvom meču nedeljnog programa 25. kola španske La Lige Granada je na gostujućem terenu u Pamploni bila veoma ubedljiva protiv Osasune i slavila sa 3:0 (3:0), pa je na taj način i nastavila uspon na tabeli ka mestima koja vode u evropska takmičenja.

Meč je odlučen u prvom poluvremenu, a konačan rezultat postavljen je već u 41. minutu. U četvrtom minutu mrežu domaćih načeo je Venecuelanac Darvin Maćis na asistenciju Soldada, a lopta je posle šuta zakačila jednog odbrambenog igrača Osasune i prevarila golmana Ereru.

Maćis je bio strelac i u 28. minutu, kada je Maćis postigao drugi gol na meču, posle odličnog prijema, kojem je prethodio izvanredan pas još jednog fudbalera iz Venecuele u redovima Granade – Erere Janhela Erere. Bio je to šesti Manćisov gol u sezoni.

Erera je bio asistent i u 41. minutu, kada je uposlio Dmitrija Fulkijea za konačnih 3:0.

Čitav meč u redovima domaćih odigrao je nekadašnji vezista Partizana Darko Brašanac.

Posle pobede Granada je deveta sa 36 bodova, četiri manje od Sevilje, koja je na šestom mestu, koje vodi u Ligu Evrope. Osasuni je ovo bio treći poraz u poslednja četiri meča i tim iz Pamplone je sada na 12 mestu sa 31 bodom.

U narednom kolu Granada će dočekati Seltu, dok će Osasuna gostovati Sevilji u Andaluziji.

Jučerašnji dan u La Ligi obeležila je pobeda Levantea nad Real Madridom u Valensiji, a jedini gol bila je majstorija Moralesa.