Getty Images/Stuart Franklin

23.02.2020 | 17.56

Espanjol tone: Valjadolid ostvario važnu pobedu

RCD Espanyol

Fudbaleri Valjadolida savladali su na svom terenu Espanjol sa 2:1 u meču 25. kola La Lige.

valladolid

Angel Martinez, Getty Images Sport

Domaći su preuzeli inicijativu od samog početka, imali su više vremena loptu u nogama, a uputili su i više šuteva ka golu rivala. Stvari su se dodatno zakomplikovale za goste u 25. minutu, kada je drugi žuti karton dobio David Lopes, koji je morao da napusti igru.

Iako je dugo imao igrača više, Valjadolid je do gola došao tek u 77. minutu. Na pravom mestu u pravo vreme bio je Sandro Ramires. Samo šest minuta kasnije prednost domaćima povećao je Serhio Gvardiola.

Počasni gol za Espanjol postigao je Adri Embarba u trećem minutu sudijske nadoknade i to sa bele tačke.

Valjadolid je ostvario šestu pobedu u sezoni, te se sa 29 bodova nalazi na 15. mestu. Espanjol je na začelju tabele sa 19.