Getty Images/Christof Koepsel

23.02.2020 | 20.26 > 20:27

Sevilja silna protiv Hetafea

Sevilla FC

U derbiju 25. kola Primere Sevilja je slavila na gostovanju Hetefeu ubedljivim rezultatom 3:0.

Sevilja

Aitor Alcalde, Getty Images

Sevilja

Fudbaleri Sevilje slavili su u nedelju na gostovanju Hetafeu rezultatom 3:0.

Posle ove pobede, Sevilja na trećem mestu ima 43 boda, jedan više od Hetafea koji je vezao dva poraza.

Hetafe je nervozno ušao u meč pa je za pola sata igre već imao trojicu igrača sa žutim kartonom, a u 43. minutu je primio i gol. Lukas Okampos doneo je Sevilji prednost za miran odlazak na odmor.

U 67. minutu bilo je 2:0. Fernando je bio najviši u skoku i poslao je loptu u mrežu, ali je slavlje moralo da sačeka dok sudija ne proveri snimak koji je pokazao da nije bilo ofsajda.

Konačan rezultat postavljen je u 75. minutu. Precizan je bio Žil Kunde.

U pobedničkom timu ceo meč je odigrao Nemanja Gudelj, a sa druge strane je svih 90 minuta igrao Nemanja Maksimović.