Dave Thompson/Getty Images

23.02.2020 | 22.44 > 22:48

Jorgandžije preokretom do tri boda

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su u 25. kolu La lige ekipu Viljareala 3:1 posle preokreta.

Žoao Feliks

Angel Martinez/Getty Images

Žoao Feliks

Viljareal, koji je duel na stadionu Vanda Metropolitano počeo sa 11 domaćih igrača, poveo je u 16. minutu, a vođstvo gostima doneo je Pako Alkaser.

Pre odlaska na pauzu Madriđani su uspeli da se vrate u meč, a zatim i potpuno preuzmu inicijativu.

Za izjednačenje Atletika pobrinuli su se Šime Vrsaljko i Anhel Korea. Hrvatski reprezentativac je proigrao 24-godišnjeg vezistu, a Argentinac je zatresao mrežu gostiju.

Preokret je viđen u 64. minutu, kada se Koke upisao u listu strelaca, a Korea se ovog puta našao u ulozi asistenta.

Konačnih 3:1 i olakšanje navijačima Atletika doneo je Žoao Feliks, kada ga je u 74. minutu uposlio Koke.

Atletiko je sada treći na tabeli sa 43 boda, 10 manje od Real Madrida.

Viljareal je na sedmoj poziciji, van "evropske zone" i zaostaje samo dva boda za Real Sosijedadom.