Dmitrović prvi put van tima, pobede Eibara i Valensije

Primera 29. feb 202014:13 > 17:50
Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Fudbaleri Eibara savladali su Levante kod kuće sa 3:0 (1:0) u prvom subotnjem meču 26. kola španske Primere, a nešto kasnije Valensija je kod kuće bila bolja od Betisa sa 2:1.

Na golu domaćih prvi put ove sezone nije bio srpski čuvar mreže Marko Dmitrović – nezvanično, zbog povrede, a među stativama ga je zamenio Joel.

Prethodno je Pedro Leon propustio dobru šansui, ali Eibar je ipak došao do prednosti u 27. minutu – Oreljana je malo ramenom malo glavom prebacio loptu na drugu stativu, a tu ju je dočekao Ćarles i uz malo sreće zatresao mrežu. Time je Ćarles postao drugi u istoriji Eibara sa 25 i više golova u elitnom rangu, odmah iza Serđija Enrika sa 31.

Već na startu drugog poluvremena Ćarles je postao dvostruki strelac kada je glavom zakucao loptu u gornji desni ugao na asistenciju Enriha.

Nedugo zatim mogao je Levante da se vrati u igru, ali je Joel odbranio udarac Martija Rođera. Potom je Ćarles mogao da postigne het-trik, ali je u 73. minutu promašio penal, što nije koštalo njegov tim, pogotovo što je u 85. minutu Oreljana definitivno osigurao trijumf.

Eibar je sada 16. na tabeli sa 27 bodova, dok tim iz Valensije ima 32 boda na desetoj poziciji na tabeli. U sledećem kolu Eibar dočekuje Majorku, dok Levante dočekuje Granadu.

U drugom meču dana Valensija je pobedila Betis sa 2:1 i tako je prekinula niz od tri meča bez trijumfa. Poveli su Slepi miševi odličnim udarcem Kevina Gameira sa ivice kaznenog prostora u 60. minutu, smestio je loptu uz desnu stativu, a prednost je duplirao smireni Pareho posle dodavanja Vasa u 89. minutu.

Počasni pogodak za ekipu iz Sevilje dao je Loren u 93. minutu, a Betis je sada 13. na tabeli sa 30 bodova. Valensija zauzima sedmu poziciju na tabeli sa 41 bodom.