Barsina rutina, pritisak na Realu

Primera 16. jun 202023:50 > 23:56
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barselone pobedili su Leganes na svom terenu u 29. kolu La Lige rezultatom 2:0 i došli korak bliže odbrani titule.

Katalonci na devet kola do kraja imaju 64 boda, pet više i meč više od drugoplasiranog Reala, koji u četvrtak igra protiv Valensije.

Leganes je, sa druge strane, poslednji sa 23 poena i predstoji mu borba za opstanak u eliti.

Barsa nije imala mnogo problema protiv autsajdera na Kamp Nou, a do slavlja je stigla pogocima Ansua Fatija u 42. i Lionela Mesija iz penala u 69. minutu.

Katalonci su sve vreme dominirali u posedu, imali su 75% vremena loptu u svojim nogama, i nisu dozvolili rivalu da ozbiljnije zapreti.

Nije mnogo konkretnih šansi stvorila ni ekipa Kikea Setijena. To se, pre svega, odnosi na prvo poluvreme.

Jedinu pravu iskoristio je Fati. Posle dodavanja Žuniora Firpa, 17-godišnji napadač je sjajno iskontrolisao loptu na ivici šesnaesterca i kroz noge rivala poslao je u dalji ugao.

U drugom delu su Katalonci došli do pogotka i u 65. minutu preko Antoana Grizmana, ali je on poništen na signalizaciju VAR zbog ofsajda.

Sve dileme oko pobednika rešio je Mesi sa bele tačke. Argentinac je izdržao nekoliko oštrih startova protivnika, odigrao dupli pas sa Luisom Suaresom i ušao u šesnaesterac, gde je oboren.

Sudija Munera je bez dvoumljenja pokazao na penal, a Mesi sigurnim udarcem došao do 21. pogotka u ligi.

Barselona u sledećoj rundi, 19. juna, gostuje Sevilji. Leganes istog dana igra na Majorki.