Oskar Rodriges golčinom čuva nadu Leganesu

Primera 19. jun 202021:25 > 21:37
Print screen/SK

Odigrana su prva dva meča 30. kola La Lige. U direktnom duelu dve ekipe koje se bore za opstanak Majorka i Leganes odigrali su 1:1, dok je Viljareal slavio u Granadi 1:0.

Izuzetno zanimljivo bilo je na Balearima. Obe ekipe i Majorka i Leganes su u zoni ispadanja i tri boda su im bila praktično imperativ. Domaćin je došao do prednosti golom Sevilje u devetom minutu. Rezultat 1:0 bio je na snazi sve do samog finiša meča. Onda je u 87. minutu dosuđen slobodan udarac sa nekih 25 metara iskosa sa leve strane. Fantastično ga je izveo Oskar Rodriges i bukvalno o prečku zakucao loptu u gol. Leganes je došao do zlata vrednog boda. Iako je i sa njim na poslednjem mestu, nije dozvolio Majorki da se odvoji. Tim sa Baleara je 18. sa 26 bodova, ima jedan manje od Selte koja je prva van zone ispadanja, dok Leganes ima 24 boda.

U meču u Granadi sastale su se ekipe koje se bore za Evropu. Ipak, pobedu je odneo Viljareal golom Morena već u 11. minutu. Ipak, najveći deo posla odradio je Pena, koji ga je sjajno uposlio pasom od preko 30 metara i spojio ga je sa golom. Ovom pobedom Žuta podmornica došla je do deobe petog mesta sa Hetafeom i Real Sosijedadom i ima samo dva boda manje od Atletika. Granada je deveta sa pet bodova manje od Viljareala.