Real opet na vrhu: Rutina protiv Majorke

Primera 24. jun 202023:58 > 25. jun 2020 0:04
Alex Caparros/Getty Images

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Majorku na svom terenu u 31. kolu La Lige sa 2:0 i vratili se na prvo mesto tabele.

Kraljevski klub ima 68 bodova, poput drugoplasirane Barselone, ali i bolji međusobni skor i do kraja šampionske trke sve je u njegovim rukama.

Majorka ostaje 18. sa 26 poena i predstoji joj borba za opstanak.

Real je rutinski stigao do slavlja nad autsajderom. Od starta je nametnuo ritam, koji gosti nisu mogli da isprate, i već u 19. minutu poveo preko Vinisijusa Žuniora. Asistent je bio Luka Modrić.

I u nastavku su Madriđani održali kontrolu nad utakmicom, ne dozvolivši protivniku da ozbiljnije zapreti, da bi potvrda slavlja stigla u 56. minutu.

Serhio Ramos je fantastično izveo slobodan udarac i postavio konačan rezultat.

Pobeda ekipe Zinedina Zidana mogla je da bude i znatno ubedljivija, ali su šanse za to još u prvom poluvremenu propuštali Vinisijus, Garet Bejl i Karim Benzema.

Real u sledećoj rundi gostuje Espanjolu, a Majorka Bilbaou.