28.06.2020 | 21.28

Lob De Blasisa i snalažljivi Kike doneli pobedu Eibaru

Fudbaleri Eibara savladali su u gostima Granadu sa 2:1 u meču 32. kola španske La Lige.

Fran Santiago, Getty Images Sport

Eibar je ostvario šestu uzastopnu pobedu nad Granadom u La Ligi.

Iako je u prvom delu utakmice imao manje vremena loptu u posedu, Eibar je stvarao više šansi. Gosti su poveli već u 16. minutu. Pablo de Blasis je šutirao sa ruba šesnaesterca i prebacio golmana rivala.

Vrlo brzo po početku drugog poluvremena Granada je došla do izjednačenja. Posle pauze, Roberto Soldado je ušao kao zamena i već u 48. minutu savladao Marka Dmitrovića - postigao je gol glavom, posle centaršuta Antonija Puertasa.

Konačni rezultat postavio je Kike u 69. minutu.

Eibar je zabeležio drugi trijumf zaredom. Trenutno je 15. sa devet bodova više od zone ispadanja.

Granada ne zna za pobedu ni četvrti meč u nizu. Sada je 10. na tabeli, sa četiri boda manje od pozicije koja vodi u Evropu.