SK

30.06.2020 | 00.04

Haime Mata prekinuo crni niz Hetafea i vratio nadu u LŠ

Real Sociedad

U poslednjem meču 32. kola La Lige, u duelu direktnih konkurenata za mesto koje vodi u Ligu šampiona Hetafe je savladao Real Sosijedad 2:1.

Getafe CF

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Dve ekipe kojima definitivno nije prijala pauza usled pandemije koronavirusa, izgubile su mesta koja vode u Ligu šampiona. Zbog toga je ovaj meč praktično bio biti ili ne biti. Bolje su krenuli domaći i u 20. minutu dobili penal. Siguran sa bele tačke bio je Haime Mata i Hetafe je poveo. Međutim, u 55. minutu odgovara Sosijedad preko Adnana Januzaja i poravnava na 1:1.

Kako nijednoj ekipi nije odgovarao ovaj rezultat, videla se prava borba. Ali u 83. minutu, fenomenalno se snašao Mata i praktično iz mrtvog ugla matirao je Remira, kome je proturio loptu kroz noge. To je ujedno bio i konačan rezultat i prva pobeda posle pet vezanih mečeva za ekipu za koju je Nemanja Maksimović odigrao svih 90 minuta.

Hetafe je peti sa 52 boda, samo dva manje od Sevilje koja drži poslednje mesto koje vodi u Ligu šampiona, dok je Real Sosijedad sedmi sa 47 bodova.