30.06.2020 | 23.01 > 23:06

Tores sâm srušio Leganes, Munir ga dokrajčio

Fudbaleri Sevilje savladali su Leganes kao gosti rezultatom 2:0 u okviru 33. kola La Lige, a junak tog trijumfa bio je Oliver Tores.

Oliver Torres

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Tores je postigao dva gola za Andalužane i praktično sam je rešio pitanje pobednika već posle 35 minuta igre. Konačan rezultat je u 82. minutu postigao Munir.

Sevilja je apsolutno zasluženo slavila u Leganesu, pošto je tokom svih 90 minutu kontrolisala igru. Gosti su pre vođstva imali barem jednu dobru priliku da povedu, a to su učinili u 23. minutu, kada je Tores pokupio odbijenu loptu i poslao je pravo u mrežu. Samo desetak minuta kasnije Tores je ponovo bio strelac, posle asistencije Hesusa Navasa.

Nije bilo mnogo prilika sve do poslednjih desetak minuta, kada je Munir bio na pravom mestu u pravo vreme i slično kao Tores kod prvog gola loptu poslao u mrežu Leganesa.

Srpski fudbaler Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč za goste i zaradio javnu opomenu.

Sevilja posle 15. pobede na četvrtom mestu tabele ima 57 bodova, dok je Leganes u opasnoj zoni, na 19. poziciji sa 25 bodova, devet manje od Selte koja je prva iznad crte.