Tračak nade za Leganes, Hetafe sve dalje od LŠ

Primera 5. jul 202019:04 > 21:31
Eric Alonso, Getty images

Fudbaleri Leganesa ostvarili su veoma značajnu pobedu u 34. kolu La Lige, pošto su u gostima savladali Espanjol 1:0.

Pobedu Leganesu doneo je Džonatan Silva pogotkom u 56. minutu. Argentinacu je to bio prvi gol ove sezone.

Pokušavao je Espanjol da dođe makar do boda, igrao je domaći tim agresivnije, ali nije bilo promene rezultata.

U završnici su domaći ostali sa desetoricom igrača na terenu, pošto je u roku od minut Džonatan Kaljeri dobio dva žuta kartona, drugi zbog svađanja sa sudijom.

Leganes je zabeležio prvu pobedu od kako se sezona nastavila, te četiri kola pre kraja zauzima pretposlednju 19. poziciju. Od Eibara, tima koji se nalazi tik iznad zone ispadanja, ima sedam bodova manje.

Espanjol je doživeo peti uzastopni poraz, te se nalazi na samom začelju,gotovo bez ikakvih šansi da izbori opstanak.

Osasuna i Hetafe su odigrali miroljubivo, bez golova. Domaći su posle tri uzastopna trijumfa upisali remi i sa 45 bodova 11. su u prvenstvu, dok je Hetafe šesti sa četiri boda manje (i mečom manje) od Sevilje koja je u zoni plasman u Ligu šampiona.

Celu utakmicu za Hetafe odigrao je Nemanja Maksimović.