SK

07.07.2020 | 00.01 > 00:10

Okampos vodi Sevilju u Ligu šampiona

Sevilja je ostvarila novu pobedu. U 34. kolu La Lige savladala je Eibar minimalnim rezultatom i tako se dodatno približila plasmanu u Ligu šampiona.

Lucas Ocampos

Aitor Alcalde/Getty Images

Ekipa iz Andaluzije dočekala je dobre vesti iz Valensije, pošto Real Sosijedad nije uspeo da savlada Levante, tako da je već tada zaostao šest bodova za Seviljom. Međutim, domaćin nikako nije uspevao da nađe put do mreže Marka Dmitrovića.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0. Ipak, već u 56. minutu odličan pas Hesusa Navasa Okampos pretvara u pogodak. Napao je Eibar, pucao iz svih pozicija, ali je sve to bilo neprecizno, pošto je od 14 šuteva samo jedan završio u okviru gola. Na kraju, Sevilja je odnela velika tri boda i već može da pravi planove za Ligu šampiona.

Sevilja je četvrta sa 60 bodova, ima dva manje od Atletika i šest više od petoplasiranog Viljareala. Eibar je 17. prvi iznad crte sa 35 bodova i ima šest više od Majorke.