Getty Image

13.07.2020 | 23.48 > 23:56

Kurtoa i Ramos spasili Real, još pobeda i titula

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Granadu u poslednjoj utakmici 36. kola La Lige rezultatom 2:1 i napravili ogroman korak ka osvajanju titule.

Modrić i Benzema

Fran Santiago, Getty Images Sport

Ekipa Zinedina Zidana dva kola pre kraja ima 83 boda, četiri više od Barselone, i ukoliko u sledećem duelu na svom stadionu savlada Viljareal osvojiće pehar.

Kraljevski klub nije blistao, pogotovo ne u drugom poluvremenu, a na kraju je imao i mnogo sreće s obzirom na to da je Granada imala nekoliko sjajnih prilika da dođe barem do boda.

Gosti iz prestonice su već posle 16 minuta imali dva gola prednosti. Real je poveo prvim pogotkom u sezoni Ferlanda Mendija, koji je odlično prošao po levoj strani i snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu.

Šest minuta kasnije Karim Benzema je sve odradio sam i preciznim udarcem plasirao loptu u mrežu domaćih. Francuzu je to bio 19. gol u sezoni.

U nastavku utakmice viđena je potpuno drugačija utakmica. Granada je u 50. minutu prepolovila minus posle lepe akcije i gola Maćisa.

Domaći su nastavili da napadaju, nisu se uplašili velikog rivala, a u finišu utakmice Tibo Kurtoa je u dva navrata spasao svoj tim, baš kao i Serhio Ramos koji je loptu izbacio sa gol linije.

Granada je deseta sa 50 bodova i u sledećem kolu gostuje Majorki.

Madriđani dakle imaju dve meč lopte, a ukoliko titulu ne obezbede u duelu sa Viljarealom u poslednjem kolu očekuje ih gostovanje Leganesu.