Kuman o Mesiju: Pokazao je isti duh kao i prvog dana

Primera 13. sep 202012:42 > 12:48
Reuters, Albert Gea

Lionel Mesi je nosio kapitensku traku i odigrao prvu utakmicu za Barselonu nakon sage oko njegovog odlaska iz kluba.

Katalonski velikan je pobedio u prijateljskom susretu Himnastik de Taragonu 3:1, a Mesi je odigrao prvo poluvreme, kao i većina prvotimaca.

Barselona je igrala u formaciji 4-2-3-1, pozicije zadnjih veznih pokrivali su Serhio Buskets i Karles Alenja.

Osman Dembele (6. minut), Antoan Grizman (16. iz penala) i Filipe Kutinjo (51. iz penala) postigli su golove za Barselonu, dok je Havi Bonilja postigao gol za Himnastik.

Trener Ronald Kuman je rekao da njegovom timu sada slede taktički treninzi, a izrazio je zadovoljstvo što ima Mesija u ekipi.

Pokazao je isti duh, kao i prvog dana. Dobro trenira i zna da treba da se popravi fizički, ali to trebaju i svi ostali da urade. Njegov kvalitet govori sam za sebe”, rekao je Kuman nakon utakmice.