19.09.2020 | 18.40 > 20:38

Moreno i Alkaser za preokret Viljareala, dobio i Hetafe

Fudbaleri Viljareala savladali su Eibar sa 2:1 u prvom meču drugog kola španske Primere.

Villarreal

Getty images/David Ramos

Morenov gol u desetom minutu poništen je zbog ofsajda, na drugoj strani Ekspozito je imao priliku, ali u prvom poluvremenu golova nije bilo.

To se promenilo u 50. minutu, kada je posle dodavanja Ekspozita u prostor Kike obišao golmana i doveo svoj tim u vođstvo.

Nije Žuta podmornica dugo čekala na izjednačenje, u 63. minutu Moreno je maestralno okrenuo čuvara i iskosa sa desne strane sa šest metara poslao loptu u suprotnu malu mrežu. Golman Marko Dmitrović bio je nemoćan.

Pobedu domaćima donosi Pako Alkaser u 71. minutu – sada je Moreno bio asistent, a Alkaser je poslao loptu ispod istrčalog Dmitrovića i u gol.

Viljareal sada ima četiri boda, a Eibar jedan.

I u drugom meču dana slavio je domaćin, Hetafe je u svojoj prvoj utakmici sa 1:0 bio bolji od Osasune, koja je na startu šampionata dobila Kadis.

Gol odluke postigao je 31-godišnji napadač Haime Mata, koji je u 54. minutu dočekao loptu na drugoj stativi i nije imao težak posao da zatrese mrežu.

Bio je to jedini šut u okvir gola domaćih, dovoljan za trijumf u ne naročito sadržajnoj utakmici.