Getty Images/Christof Koepsel

19.09.2020 | 22.53

Aspas doneo Selti pobedu protiv Valensije

U poslednjem subotnjem meču drugog kola Primere Selta je u Vigu savladala Valensiju 2:1.

Celta Vigo

Eric Alonso, Getty Images Sport

Fudbaleri Selte slavili su u meču drugog kola protiv Valensije i pobedu upisali rezultatom 2:1.

Povela je Selta golom Ijaga Aspasa nakon 13. minuta igre i to je bio i jedini pogodak u prvom delu meča.

Na odgovor Valensije čekalo se do 46. minuta kada je mrežu domaćih zatresao Gomez.

Desetak minita kasnije ponovo je Aspas bio u centru pažnje uz pogodak koji je, ispostavilo se, doneo i konačan rezultat ovog meča.

Selta je u prvom kolu igrala nerešeno sa Eibarom i sada ima četiri boda dok Valensija ostaje na tri osvojena u prvom kolu protiv Levantea.

U sledećem kolu Selta će u goste Valjadolidu, a Valensija će ugostitu Uesku.