26.09.2020 | 14.50

Prvi bod za Alaves, 88 minuta Maksimovića

CD Alaves

Fudbaleri Alavesa i Hetafea odigrali su nerešeno 0:0 u prvom subotnjem meču španske La Lige.

CD Alaves, Getafe

Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Nije to bila naročitao sadržajna utakmica, obe ekipe su u po jednom navratu tražile penal, a možda i najbolju šansu imao je Kućo još u ranoj fazi utakmice. Kućo je u prvom poluvremenu i zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Srpski fudbaler Nemanja Maksimović igrao je za goste do 88. minuta, a tim iz predgrađa Madrida bio je bliži pogotku – osim Kuća, šanse su imali i Enes Unal i Niom.

Hetafe sada ima četiri boda iz dve utakmice i još nije primio gol, dok su Baski napokon uzeli prvi bod posle dva poraza.

U sledećem kolu Hetafe već u utorak dočekuje Betis, a dan kasnije Alaves gostuje Viljarealu.