Getty Images/Stuart Franklin

27.09.2020 | 15.56 > 16:01

Prva pobeda Lavova: Lopes dvaput matirao Dmitrovića

Fudbaleri Atletik Bilbaoa pobedili su Eibar na strani u trećem kolu La Lige rezultatom 2:1.

Atletik Bilbao

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Najzaslužniji za prvi trijumf Baskijaca u sezoni bio je dvostruki strelac Unai Lopes.

Španski vezista je u 40. minutu krunisao sjajnu kontru Lavova i sa 16 metara pogodio donji desni ugao za vođstvo gostiju.

Na startu drugog poluvremena, u 48. minutu, domaći su izjednačili pogotkom Kikea posle kornera iz jedinog udarca u okvir gola na meču.

Taj rezulat bio je aktuelan sve do 87, kada je Lopes ponovo završio odličnu akciju svog tima i udarcem sa sedam metara pogodio od stative za slavlje Atletika.

Tim i Baskije ima tri boda, a u sledećoj rundi dočekuje Kadis.

Eibar, za koji je celu utakmicu branio Marko Dmitrović, ostaje na jednom poenu i pred njim je meč sa Elčeom na Ipurui.