Getty Images/Stuart Franklin

27.09.2020 | 18.01 > 18:03

Suaresov debi iz snova: Dva gola za šesticu Atletika!

Fudbaleri Atletiko Madrida upisali su ubedljivu pobedu protiv Granade rezultatom 6:1 u trećem kolu La Lige.

Luis Suares

Angel Martinez/Getty Images

Luis Suares

Jorgandžije su četiri od pet pogodaka postigle u drugom poluvremenu, od čega su dva delo novog napadača Luisa Suaresa.

Debitant, koji je stigao iz Barselone, zabeležio je i jednu asistenciju. I sve to pošto je u igru ušao u 70. minutu.

Trijumf Madriđana na Vanda Metropolitano stadionu je lako mogao da bude i ubedljiviji da je Saul iskoristio jedanaesterac.

Ekipa Dijega Simeonea povela je u devetom minutu golom Dijega Koste. Saul je promašio pomenuti penal u 16. i promene rezultata nije bilo sve do starta drugog dela.

Tada je otvorena kanonada ka golu Granade.

U 47. minutu, Anhel Korea je udvostručio prednost domaćih, da bi u 65. Žoao Feliks pogodio za 3:0 i već tada otklonio sve dileme.

Atletiko, ipak, nije spuštao gas do kraja.

Markos Ljorente je bio strelac četvrtog pogotka u 72, na asistenciju Luisa Suaresa, koji se potom pobrinuo za "petardu" u 85.

Samo 15 minuta od ulaska na teren, Urugvajac je udarcem glavom iskoristio centaršut Ljorentea i na sjajan način započeo karijeru u Madridu.

Horhe Molina je u 87. dao počasni gol za Granadu, a zatim je Suares novim pogotkom u 90+3. postavio konačan rezultat i obeležio debitantski nastup za Jorgandžije.

Atletiku je to bio prvi meč u sezoni i sada ima tri boda. Granada ostaje na šest.