Dave Thompson/Getty Images

27.09.2020 | 22.51

Fati pogurao Barsu ka ubedljvoj pobedi nad Viljarealom

Barselona je trijumfom započela sezonu u La Ligi, savladavši Viljareal na svom stadionu sa 4:0.

Barselona

David Ramos / Staff/Getty images

Utakmicu je sjajno otvorio supertalentovani Ansu Fati koji je postigao dva gola u razmaku od samo četiri minuta.

Prvo je posle dodavanje Albe zakucao loptu u mrežu gostiju u 15. minutu, a već u 19. je povisio na 2:0, kada je uspešno završio kontru. Asistent kod drugog gola bio je Lionel Mesi.

Sport Klub Youtube

Fati je na poslednjih devet mečeva kao starter postigao sedam golova.

Barsa je do kraja poluvremena već rešila pitanje pobednika postigavši dva gola.

Sjajni Fati je uspeo da iznudi penal, a precizan sa 11 metara bio je Mesi. To je Argentincu 17. sezona zaredom u kojoj je postigao gol.

Konačno, u poslednjem minutu poluvremena Pau Tores je postigao autogol i postavio konačnih 4:0.

Komentari (26)

pguot

Napokon da se malo i Messi rastereti!!! Mnogo ce vise imati snage u finisu svake utakmice sada kada su tu Kutinjo i Fati koji polako sazreva. Ranije je sve islo na Messija i covek je svaki napad morao da kreira. Ovako svaki 3-4 ide na njega sto ce mu vise odgovarati i mocice da igra fudbal duze

Odgovori 3 1

Nole.

Mnogo brze i lepse igraju, Kutinjo bio sjajan na 10-ki, De Jong klasa lider, Grizman se nije jos snasao ali u presingu sjajan, pretci za jednog centarfora mnogo, setimo se koliko malo trce Mesi-Suarez kad lopta nije u posedu i sve ce vam biti jasno. Problem Lengle spor kao i Pike kao i Buskec , ali oni su tu zbog zasluga. Nadam se da su uboli sa ovim bekom sto dolazi

Odgovori 10 1

Spartanac

oliko je ljepse gledati ovakvu Barselonu nego onu u kojoj je lopta isla samo na Mesija.Koliko su samo dobili sa Kutinjom u veznom redu,i de Jong zajedno sa njim odlicno.

Odgovori 18 2

Još jedan u nepreglednom nizu rekorda: Mesi za istoriju

Šestostruki osvajač Zlatne lopte Lionel Mesi uspeo je da učini nešto što niko drugi u istoriji Lige šampiona nije – 33-godišnji Argentinac postigao je gol u 16. uzastopnoj sezoni elitnog takmičenja.

Barselona produžila ugovore sa četvoricom igrača

Fudbalski klub Barselona je posle pobede protiv Ferencvaroša na startu Lige šampiona (5:1) saopštio da je produžio ugovore sa čak četvoricom igrača.

Rašford slomio Svece, petarda Barse

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Pari Sen Žermena na strani u derbiju prvog kola grupe H rezultatom 2:1. Barselona je kod kuće dobila Ferencvaroš sa 5:1 u okviru grupe G.

Hetafe - najbolji "murinjovski" tim (SK1, 23.00)

Real i Barselona su proteklog vikenda doživeli poraze u istom danu od Kadiza i Hetafea, a to je bila jedna od glavnih tema Mozzart Piramide radosti, koju od 23 možete da gledate na SK1. U njoj Ivan Lončarević daje odgovor zašto je Hetafe klasičan "murinjovski" tim.