Getty Images/Stuart Franklin

29.09.2020 | 21.20 > 21:23

Gomes odveo Valensiju na vrh tabele

Fudbaleri Valensije pobedili su Real Sodijedad u gostima 1:0 u prvoj utakmici četvrtog kola prvenstva Španije.

Maximiliano Gomez

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Tri boda gostima obezbedio je Maksimilijano Gomes pogotkom u 75. minutu. Dvadesetčetvorogodišnji Urugvajac je bio najspretniji i najsrećniji u gužvi ispred gola Baskijaca i trećim pogotkom u sezoni Slepim miševima je doneo drugi trijumf i prvo mesto na tabeli sa 7 bodova.

Domaći su u 90+5 minutu postigli izjednačujući gol, ali je uz pomoć VAR tehnologije utvrđeno da je Robin Le Normand igrao rukom.

Real Sosijedad je posle dva remija i pobede u prošlom kolu zabeležio i prvi poraz i ostao je na pet bodova.

Baskijci su imali 65 odsto posed lopte, uputili su tri udarca u okvir gola protivnika, dva manje od Valensije, ali mreža gostuju je mirovala.

Tim sa Mestalje u sledećem kolu dočekuje Betis, dok Real Sosijedad na svom terenu igra sa Hetafeom.