Getty Images/Stuart Franklin

30.09.2020 | 23.18

Vinisujus zamenio dobrog Jovića i doneo tri boda Realu

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Valjadolid rezultatom 1:0 u utakmici četvrtog kola Primere.

Vinisijus Žunior

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Aktuelni šampion je do drugog trijumfa u sezoni, uz remi, došao pogotkom Žuniora Vinisijusa u 65. minutu.

Brazilac je sedam minuta ranije zamenio Luku Jovića, koji je drugi put uzastopno bio starter, i uz mnogo sreće savladao je Roberta Himeneza. Gosti su tražili ofsajd, međutim, ništa nije bilo sporno jer je lopta do Vinisujusa nakon što se odbila od jednog igrača Valjadolida.

Srpski napadač je ostavio dobar utisak, bio je jedan od najagilnijih u ekipi Zinedina Zidana, ali ponovo kao starter nije uspeo da zatrese mrežu.

Kraljevski klub nije blistao, ali je rutinski odradio posao protiv tima koji je u dosadašnjem toku šampionata osvojio samo dva boda. Vinisujus je u nadoknadi imao stopostotnu šansu da postigne i drugi pogodak, ali se obrukao u nameri da lobuje čuvara mreže Valjadolid i Himenezu je bukvalno dodao loptu u ruke.

Zidanova ekipa u sledećem kolu gostuje Levanteu, dok Valjadolid dočekuje Eibar koji je u sredu uveče na svom terenu poražen od Elčea 1:0.

Jedini pogodak postigao je Lukas Boje u 37. minutu udarcem u dalji ugao gola Marka Dmitrovića. Domaći su u 52. minutu imali penal, ali Espozito nije bio precizan.

Eibar je još nema pobedu ove sezone i sa bodom deli poslednje mesto sa Alavesom. Elče je odigrao dva meča i ima pobedu i poraz.