Carlos Rodrigues/Getty Images

01.10.2020 | 21.09

Šok u Bilbau: Kadis pobedio sa dva igrača manje

U prvim mečevima četvrtog kola španske Primere igranim u četvrtak Sevilja je posle velikih muka pobedila Levante 1:0, dok je Atletik Bilbao kao domaćin istim rezultatom izgubio od Kadiza iako su gosti meč završili sa devet fudbalera.

Filip Malbašić Unai Nunez Athletic Bilbao Cadiz

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Unai Nunez (Atletik Bilbao) i Filip Malbašić (Kadiz)

Ni u Sevilji ni u Bilbau nisu viđeni golovi u prvih 45 minuta. A onda drama na stadionu San Mames u srcu Baskije.

Gosti iz Kadiza ostali su poslednih dvadesetak i nešto minuta sa dva igrača manje. Isključeni su Karlos Akapo u 48. i Alvaro Negredo u 70. minutu. Obojica su dobili po dva žuta kartona. Negredo za samo desetak minuta provedenih na terenu i to drugu opomnu zbog similiranja.

Međutim, goste to nije omelo da ostvare sjajan rezultat. Između dva crvena kartona fudbaleri iz Kadiza uspeli su da postignu gol. Zapravo, to je posle sjajnog kontranapada gostiju učinio domaći igrač Unai Lopez u 57. minutu kad je nespretno u želji da spreči ubačenu loptu zatresao mrežu svog tima.

Za Kadiz je od prvog minuta igrao Filip Malbašić, nekadašnji fudbaler Rada, Partizana, Vojvodine... (zamenjen je u 61. minutu).

Na stadion Ramon Sančez Pishuan u Sevilji moralo je da se čeka na gol do drugog minuta sudijske nadoknade vremena kad je zlatna rezerva Jusuf En Nesiri posle centaršuta Navasa udarcem glavom uspeo da matira golmana gostiju Aitora Fernandeza.

Prethodno je Sevilji u 67. minutu poništen gol zbog faula u napadu.

Povratnik u Sevilju Ivan Rakitić bio je u startnoj postavi (zamenjen u 61. minutu), dok je Nemanja Gudelj meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.

U timu Levantea starteri su bili nekadašnji vezista Vojvodine Nemanja Radoja (zamenjen u 63. minutu) i Crnogorac Nikola Vukčević.

U sudijskoj nadoknadi vremena crveni karton dobio je trener Sevilje Đulen Lopetegi.