Alex Caparros/Getty Images

01.10.2020 | 23.30 > 23:32

Kumanova Barsa može i sa desetoricom: Trojka u Vigu

Fudbaleri Barselone pobedili su Seltu u Vigu u četvrtom kolu La Lige rezultatom 3:0 i upisali prvi trijumf na Balidosu posle pet godina.

Barselona

Octavio Passos Getty Images

Barselona

Katalonci su dobili i drugi meč u novoj sezoni (dve utakmice nisu igrali) pogocima Ansua Fatija u 11. i Serhija Roberta u 90+5, te autogolom defanzivca domaćih Lukasa Olase u 51. minutu.

Trijumf gostiju dodatno dobija na značaju ako se zna da su od 42. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja Klemona Lenglea.

Barsa je bolju igru od starta krunisala vođstvom u ranoj fazi. Posle dva gola u duelu sa Viljarealom, Fati je ponovo zablistao. Odlično je 17-godišnji napadač primio loptu na ivici šesnaesterca, izbacio protivnika, i potom pogodio bliži ugao.

U nastavku je ekipi Ronalda Kumana bio otežan posao zbog isključenja neopreznog Lenglea, ali se to nije odrazilo na konačan ishod.

Barselona je prepustila posed protivniku u drugom delu i čekala šansu. Ispostavilo se to kao odlična taktika.

Lionel Mesi je u 51. probio po desnoj strani i centrirao, a Olasa nespretno zatresao svoju mrežu za dvostruku prednost gostiju. Taj rezultat bio je aktuelan sve do finiša, kada je Roberto postavio konačnih 3:0.

Klub sa Nou Kampa u sledećem kolu dočekuje Sevilju. Selta gostuje Osasuni.