Getty Images/Stuart Franklin

17.10.2020 | 14.57 > 14:58

Granada u vrhu: Pala desetkovana Sevilja

Fudbaleri Granade pobedili su Sevilju na svom terenu u šestom kolu La Lige rezultatom 1:0.

Granada

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Granada

Odlučujući pogodak postigao je Janhel Erera u 82. minutu. Dimitri Folkije ubacio je loptu u sredinu šesnaesterca, gde je rezervista iz Venecuele sjajno skočio i glavom pogodio dalji ugao.

Domaći su tako iskoristili brojčanu prednost koju su imali celo drugo poluvreme.

Vezista Andalužana Đoan Đordan dobio je dva žuta kartona u svega nekoliko trenutaka nadoknade prvog dela i ostavio svoj tim sa desetoricom na terenu.

U takvom odnosu snaga, Granada je sve vreme napadala. Sevilja je uspešno odbijala do pomenutog 82. minuta, kada je popustila koncentracija i to je domaći sastav iskoristio da slavi.

Za poraženi sastav na terenu nije bilo srpskog reprezentativca Nemanje Gudelja.

Granada sa 10 bodova zauzima drugo mesto. Isti broj poena i ma lider madridski Real, uz meč manje.

Sevilja je upisala prvi poraz iz četvrte utakmice u sezoni i sa sedam poena nalazi se na sedmoj poziciji.